KatogorieOgólne

Eksperci o Kava Kava

Eksperci o Kava Kava

Najważniejsze wypowiedzi w jednym miejscu!

Zebraliśmy najważniejsze, najciekawsze i najbardziej inspirujące wypowiedzi o Kava Kava. Wśród autorów znajdziecie ekspertów z różnych dziedzin i specjalizacji, jak np. neurobiologia czy psychologia, ale także botaników, podróżników czy etnologiów. Zbiór nie jest oczywiście zamknięty – jeśli chcecie podzielić się wypowiedzią, której tu zabrakło – zapraszamy do kontaktu! Budujmy tę bazę razem!

Kava: układ nerwowy

Nie znam wielu innych związków, które [jak Kava] jednocześnie podnoszą GABA i podnoszą dopaminę. 

Dr Andrew Huberman 

– neurobiolog, Stanford University School of Medicine

[ źródło ] 

Kava: zdrowy sen

To naturalny środek uspokajający i wyciszający, i prawdopodobnie najważniejszy produkt przeciwlękowy; niezwykle użyteczny i zasadniczo pozbawiony toksyczności. 

 

[…]

 

Środki nasenne […] to niebezpieczne leki. Przede wszystkim nie reprodukują naturalnego snu, wszystkie tłumią marzenia senne, które są istotnym składnikiem dobrego snu, zaburzają architekturę snu, są uzależniające i zakłócają funkcje poznawcze. […] Ale Kava nie ma żadnych z tych złych efektów. 

Dr  Andrew Weil 

Kava for Sleep and Anxiety / The Tim Ferriss Show

[ źródło ] 

Kava: spokój

[Kava] ma interesujące działanie biologiczne. Ma dość dobrze udokumentowane i znane działanie przeciwlękowe – efekt uspokajający. […] Coś w rodzaju naturalnego Xanaxu

Dr. Craig Hopp

–  National Institutes of Health

w wywiadzie dla The New York Times

[ źródło ] 

Kava: radość

Kava Kava […] stymuluje naturalną chemię “szczęścia” i tłumi lęki. 

Jeśli Echinacea to “Lemsip” w farmakologii ziołowej, a dziurawiec to Prozac, Kava Kava będzie jak valium. Zestresowani pracą, cierpiący na bezsenność, stale walczący z lękami – oni nie będą mieli Kavy dość! 

Andrew Purvis,

The Guardian, Nature’s pharmacy

[ źródło ] 

Kava: bezsenność i lęki

[…] wykazano, że Kava pomaga ludziom szybciej zasypiać i zapewnia wyższą jakość snu. Już w starszych badaniach stwierdzono na przykłąd, że Kava poprawiła sen u osób z zaburzeniami lękowymi.

PsychCentral, 2021

[ źródło ] 

Kava: lęki

Kava jest skuteczną i bezpieczną metodą leczenia lęków. Wiele badań potwierdza przeciwlękowe działanie Kavy. [..] Kava wypada korzystnie w porównaniu z benzodiazepinami (np. lorazepam, klonazepam, alprazolam) i innymi lekami przeciwlękowymi dostępnymi na receptę.

 

Wyniki niewielkiego, podwójnie ślepego, kontrolowanego badania sugerują, że ogólnie u pacjentów cierpiących na lęki, którzy stopniowo zwiększali dzienną dawkę Kavy (do 300mg/dobę standaryzowanego ekstraktu) podczas odstawiania benzodiazepin, nie dochodziło do pogorszenia lęku lub efektu odstawienia benzodiazepin (Malsch 2001).

James Lake, MD,

Integrative Mental Health Care, Psychology Today

[ źródło ] 

Kava: nie uzależnia

Według standardów farmakologicznych Kava nie jest klasyfikowana jako narkotyk, ponieważ jej spożycie nigdy nie prowadzi do uzależnienia lub nałogu. Ma właściwości psychoaktywne, ale nie jest ani halucynogenem, ani środkiem otępiającym.

Dr Vincent Lebot,

Kava (Piper methysticum Forst. f.): The Polynesian dispersal of an Oceanian plant. In: Cox PA and Banack SA (eds) Islands, Plants, and Polynesians: An Introduction to Polynesian Ethnobotany.

[ źródło ] 

Kava: bezpieczeństwo

Przygotowana właściwie… Kava jest “idealnie bezpieczna

Dr Vincent Lebot,

w wywiadzie dla BBC News

[ źródło ] 

Kava: zespół lęku uogólnionego

[…] Kava może być skuteczną metodą leczenia zespołu lęku uogólnionego, który może być bardzo upośledzający. Wpisuje się to w wiele wcześniejszych badań, które doszły do tego samego wniosku.

Dr Nick Haslam

Professor of Psychology at University of Melbourne

– komentarz do badania: Kava in the treatment of generalized anxiety disorder,  Journal of Clinical Psychopharmacology

[ źródło ] 

Kava: PTSD - Post Traumatic Stress Disorder

Kava redukuje lęk i wzmacnia sen, co jest kluczowe w zmniejszaniu PTSD

Dr Apo Aporosa

University of Waukato

[ źródło ] 

Kava: przeciwbólowo

Związki aktywne znajdujące się w korzeniu Kavy […] znane jako kavalaktony lub kavapyrony, są znane z właściwości przeciwbólowych, przeciwdrgawkowych i neuroprotekcyjnych. W badaniach ludzkich i laboratoryjnych te naturalne składniki wykazały działanie przeciwzapalne i znieczulające.

Susan McQuillan, MS, RDN, CDN

Can Kava Supplements Kill Your Pain?

[ źródło ] 

Kava: przesłanie!

One cup, one love, one people!

Netani Rika

[ źródło ] 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *