KatogorieOgólne

Jak Kava Kava, to BULA!

BULA przyjaciele! Najmilsze słowo, które pada co chwilę na wyspach Południowego Pacyfiku. 

BULA to radość życia, uśmiech. Nic tak nie wyraża pozytywnego nastawienia do otaczającego świata i ludzi jak to słowo. „Bula bula” (wymawiane boo-LAH!), jest najpopularniejszym pozdrowieniem mieszkańców Fidżi.

BULA ma nieskończoną ilość znaczeń i zastosowań: jego dosłowne tłumaczenie to „życie”. BULA jest też powszechnie używane jako powitanie, wtedy niesie ze sobą przesłanie dobrego zdrowia (jako formalne powitanie brzmi „Ni sa bula Vinaka” czyli „życzę szczęścia i życzę dobrego zdrowia”). BULA to też nasze polskie „na zdrowie”, kiedy ktoś kaszlnie czy kichnie.

Rytuał Kava Kava a BULA!

Okrzyk BULA jest obowiązkową częścią rytuału picia Kavy. Osoba, która otrzymuje porcję napoju powinna zaklaskać, wypić Kavę, kolejny raz klasnąć i wypowiedzieć rytualne BULA!

BULA to zachęta, by nie brać codzienności zbyt poważnie. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, więc warto żyć pełnią życia i z uśmiechem przyjmować to, co przyniesie jutro.

Jeśli chcesz, by Twoje jutro było pełne relaksu i odprężenia – już dziś zamów Kava Kava szybką przesyłką kurierską! Nasz sklep online z Kava Kava zaprasza!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *