Aplikacja, która działa jak numer 112, ale dla zwierząt? Szybka i skuteczna reakcja zawsze wtedy, gdy domowemu, dzikiemu lub gospodarskiemu zwierzęciu dzieje się krzywda? Czy to możliwe? Dzięki dwóm niezwykłym ludziom już tak!
Adam Van Bendler, stand-uper i założyciel Fundacji Psia Krew oraz Paweł Gebert, biegły sądowy w zakresie ochrony i dobrostanu zwierząt powiedzieli „stop obojętności”. Postanowili zaangażować się w zbudowanie jak najliczniejszej społeczności wrażliwej na krzywdę zwierząt, a zwieńczeniem ich działań jest rewolucyjna aplikacja Animal Helper.
Przy jej użyciu można zgłaszać nie tylko wypadki z udziałem zwierząt, ale także każdy przypadek ich niehumanitarnego traktowania. To także zbiór porad i wskazówek oraz wiele innych przydatnych funkcjonalności – nadszedł prawdziwy przełom w zakresie ratowania zwierząt.
Wspólnie z wieloma dobrymi ludźmi i marka Kavaha zaangażowała się w aktywne wsparcie Animal Helper na wielu polach. Obecnie zakończył się pierwszy etap zbiórki. Jesteśmy coraz bliżej uruchomienia testowej aplikacji w województwie pomorskim. To dopiero początek, dlatego cały czas, wraz ze wszystkimi apelujemy o dalsze wsparcie.
Animal Helper. Skoordynowana pomoc.
Często widzimy zaniedbane, ranne, chore, zagubione czy zagłodzone zwierzę, jednak zupełnie nie wiemy, gdzie zadzwonić, gdzie zgłosić problem. Panuje chaos, a obieg informacji jest powolny. Zwierzęta otrzymują pomoc zbyt późno lub nie otrzymują jej wcale. Aplikacja Animal Helper zdecydowanie zmieni obecny stan rzeczy. Jej podstawowym celem jest ratowanie życia i zdrowia zwierząt. Ma ona maksymalnie skrócić czas reakcji w przypadku zagrożenia ich życia.
Centra Animal Helper będą działać na podobnej zasadzie jak Wojewódzkie Centra Powiadamiania Ratunkowego. Podstawowym założeniem jest skupienie w jednym miejscu zgłoszeń dotyczących zwierząt. Skorzystanie z aplikacji zainicjuje szereg czynności zmierzających do jak najszybszego udzielania pomocy.
Aplikacja posiada bardzo prosty interfejs i intuicyjne menu, tak, aby mogli posługiwać się nią zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy. Pozwoli to na szybkie wysłanie zgłoszenia ze zdjęciem lub filmikiem, geotagiem i opisem sprawy. Następnie zgłoszenie trafi do specjalnie przeszkolonych pracowników centrali, którzy szybko i sprawnie przekierują je do odpowiednich służb lub organizacji charytatywnych.
Kavaha cały czas aktywnie wspiera rozwój Animal Helper. Wspólnie z jej twórcami chcemy by nie była jedynie aplikacją ratunkową. Na kolejnych etapach będzie ona posiadać wiele innych przydatnych funkcjonalności. Użytkownicy zyskają nie tylko wiedzę, gdzie mogą zgłosić się z chorym czy rannym zwierzęciem, ale dowiedzą się również, gdzie znajduje się najbliższe schronisko, lecznica czy hotel dla zwierząt.
W Animal Helper znajdzie się też szereg wskazówek adopcyjnych, prawnych, szczepionkowych czy behawioralnych. To wszystko będzie miało wpływ na los zwierzęcia, któremu tu i teraz dzieje się krzywda. Dzięki aplikacji nie tylko będzie można przeciwdziałać już obecnym problemom, ale przede wszystkim z góry zapobiegać wielu tragediom.
Pierwszy krok za nami
Mamy to! Pierwszy, najważniejszy krok zrobiony! Aplikacja Animal Helper, z całego serca wspierana przez markę Kavaha, już niedługo wejdzie w fazę testów. Z sukcesem zakończył się pierwszy etap zbiórki, a uzyskana kwota pozwoli na przeszkolenie pierwszych pracowników centrali, wynajęcie i wyposażenie biura oraz przeprowadzenie pilotażowego startu aplikacji w województwie pomorskim.
Na obecnym etapie prace są już bardzo zaawansowane. Powstaje cały back-end aplikacji, a także częściowo front-end w zakresie aplikacji webowej. Trwa przygotowanie wersji mobilnej na Androida i iOS. Obecnie wszystko jest już niemalże gotowe do wewnętrznych testów, trwa ostateczna weryfikacja przygotowanych rozwiązań.
Kiedy Animal Helper będzie działał w całym kraju? Realnie może to być nawet koniec bieżącego roku. Wszystko jednak zależy od… zaangażowania nas wszystkich. To nasza pomoc i nasze wsparcie decyduje o tym jak szybko projekt będzie się rozwijał i jak szybko zwierzęta otrzymają swój numer alarmowy!
Niedługo rusza drugi etap zbiórki. Czas zrobić kolejny krok!
Więcej informacji na profilu Animal Helper na portalu Facebook: https://www.facebook.com/animalhelperpl oraz na stronie internetowej: https://www.animalhelper.pl.
Udostępnij: